Antalya Kurşunlu Şelalesi Transfer

Antalya Kurşunlu Şelalesi

Antalya Kurşunlu Şelalesi  


Antalya şehrinin en önemli turizm cennetlerinden biri olan Antalya Kurşunlu Şelalesi doğal yapısı ve harika görünümü ile yerli ve yabancı birçok turistin göz bebeklerinden biridir. Kurşunlu Şelalesi oluşumu 1986 yılında tamamlayarak turizme açılmıştır. Eko turizm alanında da ilgi gören bu şelale her yıl turistlere ev sahipliği yaparak bu doğal güzelliğin inanılmaz havasını yaşamaya davet etmektedir.  

18 metreye ulaşan şelalenin 7 ayrı göleti bulunmaktadır. Çevresinde birçok ağaç çeşidi yer almaktadır. Ayrıca bitki örtüsünün zengin olması birçok bitki ve canlıya ev sahipliği yapmasına yardımcı olmaktadır.  

Antalya ve Isparta kara yolu üzerinde bulunan  Kurşunlu Şelalesine günlük turlar düzenlenerek buranın turistler tarafından ziyaret edilmesi sağlanmaktadır. Kara yolu ile ulaşım sağlanan şelaleye turistlerin gruplar halinde gelmesi gezi ve tarihi hakkında detaylı bilgi alınmasını da sağlamaktadır.  

Antalya Kurşunlu Şelalesi etrafında bulunan bölgelerde de gezilecek yerlerin çok olması tüm gün bu bölgenin gezilerek doğal güzellikleri gezme imkanı sağlar. Kurşunlu Şelalesin'de bulunan Lübnan Sediri adı verilen Katran Ağacının mutlaka görülmesi gerekir. Büyük ve heybetli yapısı ile tarih boyunca bu ağaç oldukça dikkat çekicidir. Özellikle tropikal bir bölgede yetişebilen ağacın bu bitki örtüsünde de yer alması ilgi toplamasını sağlamaktadır.  

Yurdumuzda su değirmenleri birçok yerde olmasına rağmen Kurşunlu Şelalesin'de bulunan Tarihi Su Değirmeni de dikkat çekmektedir. Daha önceki dönemlerde şelalenin etrafında 10 adet su değirmeni olmasına rağmen en son kalan bu Tarihi Su Değirmeni de bölgenin diğer ilgi çekici alanlarından biridir.  

Antalya Kurşunlu Şelalesi ülkemizin en gözde doğal güzelliklerinden biridir. Kendiliğinden oluşan şelalenin yıl boyunca almış olduğu ziyaretçi hayli fazladır. Yerli ve yabancı birçok turist bölgedeki şelaleyi görebilmek için tur şirketleri yada kendi araçları ile bölgeye ulaşmaktadır. Kurşunlu Şelalesine gidebilmek için Antalya ve Isparta karayolunun üzerine 24 km gidildikten sonra Kurşunlu tabelasının takip edilmesi gerekmektedir. Kurşunlu Belediyesi tabelası sonrası sağdan ilerleyerek Şelaleye ait tabela çıkmaktadır. Önce piknik alanlarına varılır ve biraz daha ilerledikten sonra şelale tüm görkemiyle karşınıza çıkmaktadır.  

Kurşunlu Şelalesine giden minibüs ve otobüs hatları da bulunmaktadır. Kurşunlu meydanın'dan kalkan araçlar ile şelaleye gidilebilmektedir. Genel olarak ziyaretçiler özel araçları ya da turlar ile şelaleye gittiğinden kalabalık gruplar ile karşılaşmanız daha fazla olacaktır.  

Antalya Kurşunlu Şelalesi yerli ve yabancı birçok turist bu şelalenin doğal güzelliklerini görebilmek için bölgeye akın etmektedir. Her yıl milyonarca turisti ağırlayan şelalenin doğal yapısının korunması için de çalışmalar yapılmaktadır. Ülkemizin en değerli bölgelerinden biri olan bu bölge koruma altına alınarak turistlerin güvenli bir şekilde gezinmesini sağlamaktadır.  

Kurşunlu Şelalesi çevresinde bulunan piknik alanları sayesinde piknik yapma imkanı da bulunmaktadır. Su sesinin eşsiz güzelliği ve doğanın müthiş yapısı ile iç içe olmak için en çok tercih edilen alanlardan biridir.  

Kurşunlu Şelalesinin etrafında bulunan restoranlar konukların yeme içme ihtiyaçlarının da giderilmesini sağlamaktadır. Kaliteli hizmet sunan restoranlar tüm gün hizmet vermeye devam etmektedir. Akarsuyun temiz ve balıklarının bol olmasından dolayı restoranlarda balık lezzetleri de sunulmaktadır. Çeşit olarak oldukça fazla menüye sahip olan restoranlar gün boyu oldukça kalabalık bir yapıya sahiptir.  

Gün boyunca birçok turistin geldiği bölgede doğa güzellikleri şahit olmak isteyenler için son derece önemli yerlerden biridir. Yoğun ve kalabalık yapısı yerli ve yabancı turistler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerden biri haline gelmektedir.  

Kurşunlu Şelalesine yakın bölgelerde konaklama yapmak isteyenler için çevre ilçelerde bulunan otel ve konaklama alanları tercih edilmektedir. Şelalenin etrafında herhangi bir konaklama alanı bulunmamaktadır. Çok kısa mesafede olan ilçelerde konaklayan turistler gün içinde şelaleyi ziyaret edebilmektedir. Yeme içme ya da piknik için gelinen Kurşunlu Şelalesin'de konaklamak için herhangi bir tesisin yer alması mümkün değildir. Alanın korunması ve şelalenin doğal yapısının bozulmaması için bu hizmete imkan tanınmamaktadır.  

Turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgelerden biri olan Kurşunlu Şelalesi yurdumuzda nadir bulunan yerlerden biridir. Bölgeye gidildiğinde mutlaka ziyaret edilmeli ve bu doğal güzelliğin görünmesi gerekir. Ayrıca sıcak havalarda şelalenin ziyaret edilmesi serin yerlerde gezmek isteyenler için oldukça uygundur. Şelaleye giderken yanınızda üzerinize hırka ya da yelek almanız tavsiye edilmektedir.  

 

call-center

Hemen Destek +90 544 887 20 13