Antalya Kum Heykel Müzesi Transfer

Antalya Kum Heykel Müzesi

Antalya Kum Heykel Müzesi  


Antalya şehrinin en gözde yerlerinden biri olan Kum Heykel Müzesi bulunduğu alan, yapıları yapan sanatçı ve kullanılan kum bakımından dünyanın en büyük kum heykel müzelerinden biridir. Bu müzede sergilenen tüm yapıtlar devasa boyutlarda ve sanatçıların günlerce çalışarak ortaya çıkartmış olduğu yapıtlar yer almaktadır.  

Sadece kum ve su ile sanatkarların ortaya çıkarmış olduğu yapıtlar metrelerce yükseklik ve geniş alanda yapılmaktadır. Genel olarak tek bir sanatçının ya da 2- 3 kişi ile birlikte yapılan eserler yer alır. Dünyada son dönemlerde ilgi gören kum sanatının tarihi eserlerin yakından görülmesi sağlanabilmektedir. Kum heykel sanatı zamanla her şeyin yok olacağı felsefesini benimsemektedir.  

Yerli ve yabancı turistlerin Antalya Kum Heykel Müzesi için kültür ve turizm gezisi olarak tercih ettiği görülmektedir. Müzeyi ziyaret etmek isteyen konuklar gişelerde yada internet aracılığı ile bilet alarak müzeye giriş sağlamaktadır. Müze içerisinde kum ve suyun birleşerek yapıldığı eserler yer alır. Bunun yanı sıra bazı kum sanatı ile ilgilenen kişiler için etkinlikler düzenlenmektedir. Yetişkinler ve çocuklar için ayrı etkinliklerin düzenlendiği müzede çocuklar için ayrıca minik eğlence alanları yer almaktadır.  

Eserlerden bazıları korunmaya alınarak özel ışıklandırmalar ile kültürel bir gezi yapılmasına imkan tanımaktadır.  

Antalya Kum Müzesi son dönemlerde turistler açısından en çok ziyaret edilen yerlerden biri olmuştur. Yerli yabancı birçok turist bu kültür müzesinin ziyaret ederek eşsiz eserleri yakından görme imkanı bulmaktadır.  

Müze'ye ulaşım oldukça kolay olduğundan şehir otobüsleri ya da özel araçlar ile ziyaret edilebilmektedir. Tur ile gelen konuklar toplu giriş yaparak müzeyi gezme imkanı bulmaktadır. Özel araç ya da tur ile gelen konuklar için özel araç park alanları da bulunmaktadır. Belek transfer vip sayesinde bu müzenin ziyaret edilme imkanı da bulunmaktadır.  

Aileler ve yetişkinler için kültürel bir etkinlik için Antalya Kum heykel Müzesi ilgi çekici olabilmektedir. Özellikle yabancı turistler bu müzeyi ziyaret etmek için biletlerini günler öncesinden internet üzerinden satın alabilmektedir.  

Antalya Kum heykel Müzesi içerisinde ayrıca atölye alanı yer almaktadır. Çocuklar için kurulmuş alanda çocukların el becerilerinin gelişmesi için günlük atölyeler kum sanatını çocuklara sevdirmektedir. Yoğun ilgi gören atölyeler çocuklar için unutulmaz bir aktivite olmaktadır. 

Kapalı ve açık alanlar yer alan heykellerin bakım ve onarımı heykeli yapan sanatçı tarafından yapılmaktadır. Bu heykellerin korunması için heykellerin daha uzun süre kalmaları ve bozulmalarına engellemek adına heykellerin üzerine koruyucu bir sprey sıkılmaktadır. Doğa şartlarından dolayı açık alanlarda yer alan heykeller kısa süre dayanabilmektedir. Fakat kapalı alanlardaki heykeller ise yıkım olmadığı sürece uzun yıllar boyunca aynı şekilde kalabilmektedir. 

Her yıl konsepti değişerek farklı yapıların yer aldığı Antalya Kum Müzesi içerisindeki kum heykeller konsepte göre yıkılarak farklı eserler ortaya çıkarılmaktadır. Bu dönemde sanatçılar ziyaretçiler varken işlemlerine devam edebilmektedir. Bakım ve onarımda hava şartları oldukça önemlidir. Rüzgar veya yağmur gibi hava olaylarında kum heykellerde meydana gelen küçük aşınmalar sanatçı tarafından onarılarak bir süre daha ziyaretçilere sergilenmektedir.  

Antalya Kum Müzesi şehrin merkezinde yer aldığından her gün saat 09.00- 23.00 arası hizmet vermektedir. Birçok turist müzede yer alan yapıtları görmek için günün erken saatlerinde müzeye akın etmektedir.  

Tur ile gelen konuklar belli saat içerisinde müzenin tamamını gezerek tekrar müzeden ayrılabilmektedir. Müze içerisinde yer alan eserlerin tamamını gezmek için bir gün yeterli olmayabilir. Bu nedenle 2 ya da 3 kez ayrı günlerde gelen konuklarda yer almaktadır. Müze içerisinde etkinliklerin olması ve kum ile heykellerin yapılması hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça ilgi gören yapıdadır.  

Antalya Kum Müzesi ulaşımında tercih edilen ulaşım çeşidi alana çok hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır. Saatli şehir otobüslerinin yanı sıra özel araçlar ile gelen konukların da müzeyi gezmek için geldiği görülmektedir. Hafta sonu çocuklar ve aileler için kültürel bir gezi merkezi olarak tercih edilmektedir. 

Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Antalya Kum Müzesi dünyada eşi benzeri bulunmayan yapıtların yer aldığı müzelerdendir. Ne ülkemizde nede dünyada müze içerisindeki yapıtların aynısı bulunmamaktadır. Bu sayede özgün yapıların yer aldığı heykeller müzede sergilenebilmektedir.  

 

call-center

Hemen Destek +90 544 887 20 13