Antalya Hadrian Kapısı Transfer

Antalya Hadrian Kapısı

Antalya Hadrian Kapısı 


 Milattan sonra 130 yılında İmparator Hadrianus tarafından yaptırılmış olan ve Antalya Kaleiçi mevkine girişte karşılaşılan tarihi yapıtlara Hadrian Kapısı denilmektedir. Antalya Üç Kapılar olarak da geçen bu yer antik limandı çevreleyen surların üstünde yer almaktadır.  Antalya bölgesinin en eski tarihi yapıtı olan kapılar uzun bir süre boyunca kullanılmamıştır. Daha sonra antik bir yapı olduğundan günümüzde turistik yapıt olarak bilinmektedir. Yerli ve yabancı birçok turist Kaleiçi alanına geldiğinde bu kapılardan geçerek mahalleye ulaşmaktadır.  

Kaleiçi Antalya bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Semte girişte karşılaşılan kapılar tarihi eser olarak oldukça iyi korunmuş bir yapıya sahiptir. Antalya'ya ilk kez gelen konukların da burayı  ziyaret etmesi tavsiye edilmektedir. Antik bir kent özelliği taşıyan alanda da eski mimariler oldukça dikkat çekici yapıdadır.  

Surlarla çevrili alanda surların zamanla aşınmasından dolayı ortaya çıkan kapılar günümüze kadar korunarak tarihi bir eser olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölgede turist sayısının fazla olması ve her yıl bu tarihi eseri ziyaret eden turist sayısının artması bölgeye olan ilgiyi de arttırmaktadır.Antalya Hadrian Kapısı Kapının bir tarafı modern ve yeni kentleşmiş olan Antalya’ ya sahipken diğer tarafı ise tarihi bir alana açılmaktadır. Çok fazla turist akınına uğrayan bir bölge olduğundan Hadrian Kapısı kısa süre önce restore edilerek turist ziyaretine tekrar açılmıştır. Orijinal yapısına sadık kalınarak yapılan restorasyon işlemi kapının uzun süre daha tarihi geleceğe taşımasına yardımcı olacaktır. Kapıların altından geçmek için yerde döşenen taşların korunması amaçlı üzerine cam bir köprü yerleştirilmiştir. Aşınmaların olmasını engellemek için bu yöntem sayesinde yapıtın ilk günkü gibi kalması sağlanabilmektedir.  

Antalya Hadrian Kapısı Antalya’nın en gözde turistik yerlerinden biridir. Halen bölgede yer alan tarihi binalarda koruma altına alınarak turizm sektörüne katkı sağlaması için özgün yapısı korunmaya çalışılmaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret akınına uğrayan bölge tarihe ışık tutacak birçok özelliği ile de dikkat çekici yapıtlardan biridir.  

Şehir içi ulaşımları genel olarak yerli halk toplu taşıma araçlarını kullanarak Hadrian Kapısına ulaşmaktadır. Fakat şehirde yabancı olan ve ilk kez gelen konuklar için ulaşım genellikle özel araçlar ya da tur firmaları ile yapılmaktadır. Bu durumda özel aracı ile bölgeye ulaşmak isteyen turistler Muratpaşa ilçesinde bulunan Hadrian Kapısına gitmektedirler.  

Araç ile seyahat ederek bölgedeki tarihi yerleri gezmek isteyenler transfer hatlar ile aktarım sağlanabilmektedir. Bu transfer hatlar şehirde tarihi yerleri ve turistik mekanları gezmek isteyen kişiler için daha uygun fiyatla hizmet vermeye özen göstermektedir. Konforlu ve lüks araçlar ile şehrin gezilmesi gereken yerlerinde turistlere yardımcı olmaktadırlar.  

Antalya Hadrian Kapısı Yoğun turist akınından dolayı havalimanı ve konaklama alanları için transfer hattı tercih edenler önceden rezervasyon yaptırarak araçların hazır bir şekilde beklemesi sağlanmaktadır. Havalimanından konaklama alanına ya da konaklama alanından havalimanına güvenli ulaşım için kullanılan transfer hatlar turistlerin aynı zamanda şehir içinde de daha güvenli bir şekilde ulaşımı sağlanmaktadır.  

Antalya Hadrian Kapısı ya da farklı gezi yerlerinin gezilip görülebilmesi için aile ile beraber ulaşım sağlanan transfer hatlar kolay ulaşım tercihlerinden biri olmaktadır. Belek transfer vip bölgede uzun yıllar boyunca aktif olarak yerli ve yabancı turistlere transfer hat hizmeti sunmaktadır. Önceden rezervasyon yapılmış işlemlerde araç havalimanından yolcuyu alarak konaklama alanına ulaştırmaktadır. Bunun yanı sıra konaklama alanından farklı bir alana yolculuk yapmak için de aynı transfer hattı tercih edilebilmektedir.  

Yoğun geçen yaz döneminde transfer hizmeti veren firmalar yerli ve yabancı turistlerin talebine göre ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Gün boyu güvenli seyahat etmek isteyen ve özellikle gezi amaçlı kullanılacak olan transferlerde mutlaka araç rezervasyonu yapılması gerekmektedir. Bu sayede bekleme ve şehir trafiği ile uğraşmadan gidilecek olan yere ulaşım sağlanmış olur.  

Belek transfer vip uzun yıllardır bölgede faaliyet gösteren transfer hat hizmeti sunan firmalardan biridir. Bölge hakkında detaylı bilgiye sahip olan şoförler konukların uygun fiyata seyahat etmelerini ve güvenli yolculuk yapmalarını sağlamaktadırlar. Lüks ve konforlu araçlarda her türlü ulaşım sorununa çözüm bulan Belek transfer vip turistlerin gezi programlarında da kendilerine yardımcı olmaktadır. Yaz aylarında çok yoğun olan şehirde kış aylarında da aynı hizmete devam edilmektedir.  

 

call-center

Hemen Destek +90 544 887 20 13