Belek Hakkında

  

Belek Tatil Beldemiz Hakkında Genel Bilgiler


Antalya ilimizin en gözde tatil beldelerinden biri olan ve sahip olduğu eşsiz özellikleri sayesinde her yıl binlerce yerli ve yabancı tatilcilere ev sahipliği yapan Belek tatil beldemizin genel özellikleri Belek tatil beldemiz bu sayede gerek Antalya ilimiz ekonomisine ve gerekse de ülkemiz ekonomisine ciddi anlamda ek katkılar sunabilmektedir. Eşsiz doğa alanları ve tarihi alanları, tertemiz bol oksijenli havası ile tatilcileri adeta kendine hayran bırakan Belek tatil beldemiz bu sayede ayrıca ülkemizi ve Antalya ilimizi dünya çapında temsil edebildiğini de ayrıca vurgulamakta fayda görmekteyiz. Tercihiniz doğrultusunda tatil dönemlerinde tatil yapabileceğiniz veya harici dönemlerde de seyahat veya konaklama yapabileceğiniz Belek tatil merkezinde ayrıca günlük keyifli spor aktivitelerinde de yerinizi alarak bu sayede tatil süreci boyunca formunuzu koruyabilmektesiniz.

Antalya ilimiz merkezine yaklaşık olarak 35 kilometrelik bir mesafede yer alan Belek tatil merkezimizin genel özelliklerinden biri de okaliptüs ormanları ve çam ağaçları ile koruma alanı ve ince kum çakıllı sahil şeridi üzerinde yer almasıdır. Sıcak ve bol güneşli havası, bünyesinde yer verdiği birden fazla modern spor tesisleri, 5 yıldızlı lüks ve her bütçeye hitap eden otelleri, pansiyonları ve sıcak kanlı insanları sayesinde yerli ve yabancı tatilcilerimizin tüm beklentilerine kusursuz bir şekilde hitap eden Belek tatil beldemiz ayrıca konumu itibariyle gerek Antalya ilimiz havalimanına ve gerekse de Antalya ilimiz otogarına yakın bir mesafede yer alması sayesinde de tatilcilerimizin profesyonel ve ekonomik fiyat tarifeli Belek transfer vip Antalya havalimanı araç transfer firması sayesinde Belek tatil beldemize kolayca ulaşım sağlamaktadır.

Belek Tatil Beldemizin Antalya İlimiz Havalimanı Ve Antalya İlimiz Merkezi İle Mesafesi


Antalya ilimiz havalimanına yaklaşık olarak 37 kilometrelik bir mesafede yer alan Belek Antalya havalimanı Antalya merkezine uzaklığı Belek tatil ilçemize bu sayede tatilcilerimiz profesyonel Belek transfer vip araç transfer firması sayesinde yalnızca 51 dakika gibi kısa bir süreç içerisinde Belek ilçemize konforlu ve ayrıca ek ücret ödemeden ulaşım sağlayabilmektedir. Antalya ilimiz merkezine de oldukça yakın bir konumda yer alan Belek tatil merkezimize bu sayede ilimiz merkezine ise sadece 43 kilometrelik bir mesafede yer aldığından 53 dakikalık kısa bir süreç içerisinde de Antalya ilimiz merkezinden Belek tatil merkezimize profesyonel araç transfer firması üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.

Sahip olduğu birçok avantajlar sayesinde ayrıca Belek beldemizde tatil yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olması sayesinde de tavsiye edebileceğimiz Belek transfer vip araç transfer firmasından bu sayede  diğer ulaşım olanaklarından farklı olarak son derece konforlu vip transfer araçları üzerinden ve ekonomik bütçenize hitap eden fiyat tarifesi ile Antalya ilimiz havalimanından ve Antalya ilimiz merkezinden Belek tatil merkezimize daha erken zamanlı ulaşım sağlayabilmektesiniz.

Belek Tatil Beldemizde Gerçekleştirilen Keyifli Spor Aktiviteleri


Gerek Antalya ilimizin ve gerekse de ülkemizin en gözde ve en çok tercih edilen modern ve her bütçeye hitap eden tatil merkezlerinden biri olan Belek tatil merkezi spor aktiviteleri Belek tatil merkezimizde tatil yapmaya karar verdiğinizde ayrıca son derece modern ve keyifli birçok spor aktiviteleri ile de buluşabileceğinizi ayrıca vurgulamakta fayda görmekteyiz. Özellikle de modern golf sahaları, futbol sahaları, tenis, masa tenisi ve basketbol spor aktiviteleri ile ünlenen Belek tatil merkezimizde bu sayede son derece keyifli bir tatil süreci geçirebilmektesiniz.

Toplamda 50 adet spor sahasına sahip olan Belek tatil merkezimiz 200 adetten fazla tenis kortu ve ayrıca keyifli su sporları ile de sizlere muhteşem ötesi bir tatil fırsatı sunmaktadır. Ayrıca günlük deniz turlarının da yapıldığı Belek tatil merkezimizde bu sayede tatilcilerimize eşsiz bir deniz turu sunulmakta ve Belek tatil beldemizin daha yakından izlenilmesi sağlanmaktadır. Kamp aktiviteleri de sunan Belek tatil beldemizde bu sayede tatil süreciniz boyunca keyifli kamp etkinliklerimizde de yerinizi alabilmektesiniz. Zengin piknik alanlarına da sahip olması sayesinde tatil veya seyahat süreciniz boyunca mangal keyifli piknik aktivitesi de yapabileceğiniz Belek tatil beldemizde bu sayede maksimum düzeyde keyifli bir tatil seyahat süreci geçirebilmektesiniz.

Belek Tatil Beldemiz Tarihi, Serik Bölgesel Tarihi Alanlar


Tarihte birçok farklı türden medeniyetlere ev sahipliği yapması sayesinde bünyesinde pek çok tarihi alanlara da sahip olan Belek tatil merkezimiz tarihi Serik bölgesel tarihi alanlar Belek tatil beldemizde bu sayede aynı zamanda eşsiz bir tarihi atmosfere de şahit olabileceğinizi belirtebilmekteyiz. Antalya ilimizin Serik ilçesine bağlı bir mahalle olan Belek tatil beldemiz 12 Kasım 2012 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen bir yasa ile birlikte mahalle olma statüsüne sahip olmuştur. Kadriye ve Belek olmak üzere ayrıca toplamda 2 küçük köyden meydana gelen Belek turizm merkezimizde kıyı alanından 2 köyü birbirine bağlayan yaklaşık olarak 8 kilometrelik bir yolun da yer aldığını belirtmekte fayda görmekteyiz.

Tarihi, Milattan Önce 4.yüzyıla kadar dayanan Belek tatil merkezimiz antik dönemlerde Helenistik ve Roma medeniyeti tarafından kontrol edilmiş ve sonraki dönemlerde ise Selçuklular tarafından kontrolü sağlanmıştır. İlave olarak Bizans medeniyeti etkisi altında da kalan Belek tatil merkezimiz bu sayede tarihten günümüze dek pek çok Bizans eserlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Kral II.Attalos tarafından Milattan Önce 133 yılında Belek topraklarının Roma İmparatorluğu'na teslim edilmesi sonrasında Roma kalıntılarının yer aldığı Belek bölgemizde bu sayede Romalılar tarafından stadyumlar, spor salonları ve tiyatrolar inşa edilmiştir.

Antik dönemin en kaliteli tiyatrosu özelliğine sahip olması ile ün salan Aspendos ve geçmiş tarihi Milattan Önce 12.yüzyıla dayanan antik bir kent özelliğine de sahip olan Perge antik kenti de Belek bölgemiz sınırlarında bulunduğu ayrıca vurgulamakta fayda görmekteyiz. Perge antik kentimizden elde edilen tarihi eserler Arkeoloji Müzemizde sergilendiğini de belirterek ayrıca söz konusu bu tarihi eserlerin yakın mesafesinde ise jeolojik noktalar olan Manavgat Şelalesi ve Köprülü Kanyon yer aldığını da belirtebilmekteyiz. İlave olarak toplamda 100 farklı türden oluşan kuşun yer aldığı Kurşunlu Şelalesi'ne de ev sahipliği yapan Belek tatil merkezimizde tatil veya seyahat yapmak istediğinizde Serik ve Belek tatil merkezimizde yer alan Aspendos Antik Tiyatro, Aspendos Antik Kenti, Perge Antik Kenti, Kurşunlu Şelalesi, 2004 senesinde hizmete sunulan Dinler Bahçesi, ortak bir avluda buluşturulan cami, sinagog ve kiliseden meydana gelen Hoşgörü Bahçesi gibi Serik ve Belek tatil merkezimizde mutlak olarak gezilmesi gereken yerleri gezmenizi ve burada hatıra resimlerinizi de çektirmenizi tavsiye edebilmekteyiz.

Antalya Belek İlçemiz Çevresinde Yer Alan Alışveriş Merkezleri, Transfer Ulaşım Olanakları


Aynı zamanda çevresinde de çok sayıda lüks ve her bütçeye hitap eden alışveriş merkezlerinin yer alması sayesinde tatilcilerine günlük alışveriş olanağı da sunan Antalya Belek çevresinde bulunan alışveriş merkezleri araç transfer hizmeti Belek tatil merkezimizde bu sayede kaliteli ve deneyimli Belek transfer vip araç transfer firması sayesinde de Belek otellerinden Belek alışveriş merkezlerine ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Belek tatil merkezimize özgü olan ürünlerden de satın almak istediğinizde Belek ilçemiz merkezinden haftanın her Cumartesi gününde kurulan pazar alanını ziyaret etmeniz yeterlidir.

Belek ilçemiz merkezinde kurulan Cumartesi pazarı sayesinde ihtiyaç duyabildiğiniz el ürünleri, farklı objeleri, halı ve kilim gibi Belek tatil merkezimize özgü olan ürünlerden satın alabilmektesiniz. Birçok yerli ve yabancı Belek tatilcilerimiz tarafından da keyifle tercih edildiği üzere Belek tatil beldemizde tatil veya seyahat yapmaya karar verdiğinizde profesyonel Belek transfer vip firmasını tercih ederek bu sayede Antalya ilimiz havalimanından, Antalya ilimiz merkezinden, Antalya ilimiz otogarından ve Serik tatil bölgemiz üzerinden Belek otelinize ve tatil bitiminde de Belek otelinizden söz konusu bölgelere araç transfer hizmeti alabilmektesiniz.

Belek Tatil Beldemiz Hakkında Bilinmesi Gereken Diğer Özellikler


Birçok avantajlar sunması sayesinde tercih edilen Belek diğer avantajları Belek tatil beldemiz sahip olduğu 5 yıldızlı lüks, konforlu ve her bütçeye hitap eden ekonomik fiyat tarifeli oteller, butik oteller, pansiyonlar haricinde, haftanın belirli günlerinde de pek çok kongreler ve fuar organizasyonlarına da ev sahipliği yapması sayesinde yılın her tatil dönemlerinde siz değerli tatilcilerine eşsiz bir tatil süreci sunmaktadır. Antalya ilimizde yer alan tüm tatil merkezlerinde olduğu gibi her yıl özellikle de tatil sezonlarında yoğun bir şekilde tercih edilen Belek tatil merkezimizde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağımızı ayrıca belirtmekte fayda görmekteyiz.

call-center

Hemen Destek +90 544 887 20 13